Rehabilitační centrum

fyzioterapie a léčebné rehabilitace

Czech English German Russian
  

Provozní doba:

Pondělí 7.00 18.00 

Úterý 7.00 18.00 

Středa 7.00 18.00 

Čtvrtek 7.00 18.00 

Pátek 7.00 15.00

Kontakty

REHALCENTRUM s.r.o. o.z. 

Monika Albertová 

 

Valdštejnova 20, 350 02 Cheb 

 354 437 257 

 

Písečná 56, 350 02 Cheb

 354 439 266

 

ul. 26. dubna 9, 350 02 Cheb

 354 694 758

 

Americká 358/29A, 351 01 Františkovy Lázně

 354 543 823

 

 

Poradna

Mobilizace periferních kloubů a páteře
Image Již Hippokrates v pátém století před n.l. věděl, že existují potíže spojené s posunem obratlů páteře, které se vyznačují bolestivostí a následnými navazujícími problémy. Významným rysem vývoje mobilizační léčby u nás je spojení rehabilitací pohybové soustavy, zejména s léčebnou tělesnou výchovou. Pokud je mobilizační léčba úspěšná, dochází zpravidla ke zmírnění bolesti ihned.
Mobilizace obnovuje funkci - tj. pohyblivost mezi obratli (klouby). Účinek mobilizace spočívá v tom, že umožňuje páteři a pánvi zaujmout to postavení, které je z daných okolností nejvhodnější. Mobilizační léčba a většina metod reflexní terapie se uplatňuje při léčení velkého počtu bolestivých stavů, jimiž trpí zejména pohybová soustava. Léčí i bolesti zad.

Bolesti zad a šíje
Bolí Vás záda? Příčin může být samozřejmě několik. Přetížení svalových skupin (přeležení, sedavé zaměstnání) nebo bolest vlivem blokády kloubů následného přetížení svalových skupin.
Fyzioterapeut Vám individuálně stanoví vhodnou léčbu - mobilizaci periferních kloubů a páteře, léčebnou tělesnou výchovu včetně postizometrické relaxace, klasické i reflexní masáže, vodoléčbu, elektroléčbu a lymfodrenáže.

Přijďte se poradit, zbavit se bolesti a příjemně relaxovat!

Entezopatie

Co toje?
Patomorfologická změna v oblasti úponu svalové šlachy, šlachové pochvy. Např. tzv. "tenisový nebo oštěpařský loket" - velmi časté zranění nejen profesionálních sportovců, provázené nepříjemnými bolestivými projevy. Stejně tak sem můžeme zařadit i potíže s Achillovou šlachou a tzv. "skokanské koleno".

Jak se projevuje a čím je způsobena?
Bolestivostí a otokem úponů svalů i šlach, což je způsobeno opakovaným dlouhodobým přetěžováním určitého svalu či svalové skupiny, nárazem, vibracemi či přetažením. Následně vznikají drobné trhlinky - mikrotraumata, krevní podlitiny se zduřením úponů a při přetrvání přetížení následné degenerace s rizikem prasknutí šlachy.

Léčba:

Základem je odlehčení přetěžované oblasti, omezení fyzické námahy a dle stavu i fixace kloubu.
V těžších případech přichází v úvahu obstřiky, nicméně alternativní přístup nabízí fyzikální terapii - tj. elektroléčbu nebo ultrazvuk, mobilizaci periferních kloubů, měkké techniky, postizometrickou relaxaci a kompenzační cvičení.


Kloubní poranění

Ať už Vás trápí "podvrtnutý kotník" (neboli kloubní distorze), jedno z nejčastějších zranění sportovců vůbec - nebo máte bolesti ramenního kloubu, můžeme urychlit léčbu až o polovinu. Pokud se sportu věnujete delší dobu, možná, že trpíte počínající artrózou (kolena: gonartrózou nebo kyčelního kloubu: koxartrózou), i v tomto případě Vám chceme pomoci v léčbě.

Nabízíme:
Fyzikální terapii (elektroléčbu, ultrazvuk), asistovaný léčebný tělocvik a další terapie jako např. postizometrická relaxace a cvičení na nestabilních plošinách.